Fretčí lékárnička

Ráda bych začala tím, že stejně jako máme doma lidskou lékárničku, máme taky fretčí, ale ne, není tomu tak, lidskou lékárničku totiž nemáme, máme jen a pouze lékárničku fretčí :-D
Pokusím se Vám alespoň trochu přiblížit, co se v takové lékárničce nachází.. :-)
Nejdůležitějšími předměty jsou asi takové věci, které potřebuje každá fretka, bez ohledu na zdravotní stav. Rozhodně mezi ně patří:
Nůžtičky na drápky- uplně nám vždy postačily tyto nůžtičky, případně pak kleštičky z klasické lidské manikúry za pár korun. Na tomto obrázku je moc hezky znázorněno jak drápky stříhat (rovně). Stříhání drápků je u mnoha fretek téměř nadlidský úkol, a proto si spousta fretkařů pomáhá některou ze vhodných past (pokud je Vaše fretka zvyklá, tak nejlépe pasty Tubi, nebo třeba samotný žloutek z vajíčka :-) Další variantou je pak způsob tzv. mechanický (znehybnit fretku na dobu nezbytně nutnou) vtipné videjko "jak na to" je tady :-D Fretkám stříhám spíš pouze přední drápky, zadní si většinou sami obrousí na procházkách.
kapičky na čištění uší-  u fretek musíte dát na kapičky na čištění uší veliký pozor, zvláště pak na kapičky Otospectrine!! Pro běžné čištění používám kapičky od firmy Vétoquinol, tato firma je mi poměrně sympatická, protože má obecně kvalitní produkty. Pokud se pak obávám napadení svrabem (před výstavami, a jinými akcemi s více fretkami, případně při podezření na svrab pak používám parafínový olej s neostomasanem, který namíchávají v Labvetu v Pražské tržnici v Holešovicích. Cenově vyjde cca na 50Kč a vydrží dlooouho. Do ouška stačí kápnout pár kapiček a fretka už si z oušek bordel i s kapičkami vyklepe sama :-)
Probiotické přípravky- Před výstavami a jinými akcemi se zvířaty je také vhodné podávat fretce alespoň týden dopředu probiotika pro lepší imunitu. Vyzkoušeli jsme toho opravdu během Lojzíkova průjmu hodně a proto toho mohu i hodně doporučit... ( Probican pasta- POZOR! pasta se musí uchovávat v chladu, proto si nikdy nenechte posílat v letních měsících- probiotika "vychcípají" :-D, Pro-Kolin pasta- skladuje se při pokojové teplotě, ale zase je hůře přijímána, Florentero pasta nebo tablety a v neposlední řadě pak má další oblíbená firma- Aptus Attapectin

                                                                           

 


Kontakt

Julie Kepková


E-shop

Pelíšky nejen pro fretečky

Pelíšky nejen pro fretečky
Na těchto stránkách budeme do budoucna zveřejňovat volné pelíšky z mini dílničky od Janičky, Lilči a Bondi <3 :-)

—————