Světluška

foto: David Špidlen

Světlušku jsem pořídila k Lojzínkovi v roce 2014.

Původně měl mít Lojzík za spolupachatele někoho z vrhu od Shellynky Míši Novákové (Shelly's Ferrets), ale Shellynka měla příliš brzo říji, takže jsem si nakonec pořídila Světluš z vrhu Nicky Shelly's Ferrets+Teddy, Světlunka se narodila 10.4.2014 a byli jsme se na ní podívat někdy okolo 5. týdne týdne věku kdy to bylo prostě maličké roztomiloučké miminko

Když jsme si pro malou pak v 9.týdnu přijeli, ze Světlušky se vyklubal malý ďáblík, a tak si vybojovala své druhé jméno "Bellatrix"- bojovnice. S Lojzíkem dopadlo seznamování doma na jedničku a stala se z nich super dvojka, která tropí hafo lumpáren (jako shazování paniččiny dřevěné žirafy, nebo mordování zbylých dvou žijících kytek v bytě) Stejně jako u Lojzíka začalo po pár týdnech platit "jaký pán, takový pes" a za Světlunky se stala spící nenažraná příšera. :-D

Stejně tak na jedničku dopadl Světlušky přechod z teplého domova na balkón. Hned první den spali s Lojzíkem bez problému spolu v pelíšku (odběr byl v půlce června).

Světlušce začala říje vlastně až skoro v 11ti měsících a doufám, že se jí sama ukončí.

Nyní ještě zvažuji kdy půjde na kastraci, nejspíš se vše vyvine podle toho jak proběhne říje..

Se Světluškou jsme byli na výstavě v Praze i Brně, odnesla si velmi slušné hodnocení, ale ve velké konkurenci samic- juniorek se bohužel neumístila.

 

Světlunka byla v květnu na kastraci, kterou zvládla bravurně. Falešku už má za sebou taky, tak z ní snad zas brzy bude hodná holka O:-)


Kontakt

Julie Kepková


E-shop

Pelíšky nejen pro fretečky

Pelíšky nejen pro fretečky
Na těchto stránkách budeme do budoucna zveřejňovat volné pelíšky z mini dílničky od Janičky, Lilči a Bondi <3 :-)

—————